Zderzenie trzech samochodów w miejscowości Witowice Górne

Zderzenie trzech samochodów w miejscowości Witowice Górne
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu
Zderzenie trzech samochodów w miejscowości Witowice Górne

15 października br. po godzinie 12 w miejscowości Witowice Górne miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczyły trzy samochody.

 

Na miejsce zdarzenia została skierowana jednostka JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że doszło do zderzenia trzech pojazdów. W konsekwencji samochód ciężarowy z naczepą wypełnioną jabłkami oraz samochód dostawczy znajdowały się na pasie jezdni. Samochód osobowy znajdował się w rowie około 150m dalej od pozostałych pojazdów (ustawiony był prostopadle do pasa ruchu).

 

Samochodami podróżowali sami kierujący. Poszkodowany został kierowca samochodu osobowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego został on przetransportowany do szpitala. 

 

Kierowcy jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch odbywał się wahadłowo. 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem wahadłowym pojazdów, zasypaniu sorbentem niebezpiecznych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości po zdarzeniu z jezdni. Czynności służb ratunkowych trwały ponad godzinę.