Zespół Szkół Społecznych „Splot” świętował 30 - lecie

Zespół Szkół Społecznych „Splot” świętował 30 - lecie
Zespół Szkół Społecznych „Splot” świętował 30 - lecie, Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

W dniu 18 września 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji 30 – lecia działalności Zespołu Szkół Społecznych „Splot” z oddziałami dwujęzycznymi, zorganizowana pod patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. 

 

Prezydent Ludomir Handzel przybył na spotkanie w towarzystwie dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Małgorzaty Belskiej. Prezydent przygotował również specjalny list gratulacyjny dla Alicji Derkowskiej, która jako pierwsza piastowała stanowisko dyrektor Zespołu Szkół Społecznych „Splot”, a obecnie jest prezesem Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego. 

 

Prezydent miasta Nowego Sącza kończąc przemówienie wskazał, że Zespół Szkół Społecznych „Splot”:

„(…) To szkoła, z której wszyscy jesteśmy dumni, wszyscy sądeczanie, a szczególnie jesteśmy dumni z was, uczniów tej szkoły”.

 

Zespół Szkół Społecznych „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu został założony w 1989 r. z inicjatywy Alicji Derkowskiej. Od początku istnienia szkoły kładziono duży nacisk na naukę języków obcych i kontakty międzynarodowe. Szkoła cieszyła się wsparciem ze strony filantropa Charles’a Merril jr. 

 

Placówka oświatowa „Splot” powstała jako jedna z pierwszych szkół społecznych w Polsce. Początkowo siedziba szkoły mieściła się w dwupokojowym mieszkaniu. Obecnie szkoła jest prowadzona przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe w należącym do niego budynku. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz