Złapał przestępcę na gorącym uczynku

Złapał przestępcę na gorącym uczynku
Złapał przestępcę na gorącym uczynku, Fot. KMP Nowy Sącz

Piętnastoletni Mateusz, mieszkaniec Nowego Sącza, w godzinach porannych był świadkiem tego, jak mężczyzna kradnie portfel starszej kobiecie, która wsiadała do autobusu. Nastolatek nie bał się prawidłowo zareagować. 

 

Piętnastolatek wysiadł za kieszonkowcem na następnym przystanku i pobiegł za sprawcą, a następnie zażądał wydania mu skradzionej rzeczy. Nie udało mu się zatrzymać dorosłego mężczyzny, ale odzyskał portfel. Po dotarciu do szkoły oddał portfel w depozyt. Następnie skradzione i odzyskane mienie zostało przekazane dzielnicowej osiedla Stare Miasto. 

 

Historia zakończyła się pozytywnie - skradziony portfel w nienaruszonym stanie został przekazany właścicielce. Odwaga Mateusza zostala natomiast doceniona przez Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Sączu, który osobiście pogratulował nastolatkowi dojrzałej i odważnej reakcji, podczas spotkania z nastolatkiem, jego mamą Wiolettą i Dyrektor Oddziału Gimnazjalnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu Jolanty Bodziony. 

 

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że postawa Mateusza jest godna do naśladowania. W opisywanej sytuacji nie był mu obojętny los pokrzywdzonej kobiety, która została okradziona. Ważne jest również to, że Mateusz prawidłowo ocenił sytuację i swoje bezpieczeństwo. Pomoc w zatrzymaniu sprawcy nie powinna rodzić zagrożenia dla odważnego obywatela.

 

Źródło i Fot. KMP Nowy Sącz