Złodziej portfela wpadł w ręce Policji, bo próbował ukraść drona

Złodziej portfela wpadł w ręce Policji, bo próbował ukraść drona
Złodziej portfela wpadł w ręce Policji, bo próbował ukraść drona

20 czerwca w jednym ze sklepów na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży portfela z lady sklepowej. Kilka minut po zdarzeniu mężczyzna, który był wcześniej w sklepie, wrócił i oddał pusty portfel. Jego właścicielka natychmiast zaalarmowała Policję o kradzieży.

 

Policjanci wykonali liczne czynności, by ustalić sprawcę, w tym również obejrzeli nagrania zarejestrowane przez kamery monitoringu. Dzięki temu udało im się ustalić rysopis i rozpocząć poszukiwania złodzieja.

 

Chwilę później patrol otrzymał kolejne zgłoszenie – tym razem w pobliskiej galerii handlowej na gorącym uczynku przyłapano złodzieja drona. Kiedy policjanci dotarli na miejsce od razu rozpoznali „znajomą twarz” sprawcy kradzieży portfela. 32-latek przyznał się, że wziął portfel ze sklepowej lady, zabrał to, co w nim było, po czym jego kolega oddał go właścicielce - informuje sądecka Policja.

 

Funkcjonariuszom udało się odzyskać większość skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej oraz dowodu osobistego, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. kradzież portfela, 120 złotych oraz drona.