Zmiana cen biletów w Nowym Targu – uproszczona taryfa i hybrydowe bilety

Zmiana cen biletów w Nowym Targu – uproszczona taryfa i hybrydowe bilety
Oficjalna strona Miasta Nowy Targ

Już z dniem 1 grudnia 2018 r. w Nowym Targu zacznie obowiązywać nowy cennik usług taryfowych w przejazdach autobusami komunikacji MZK. 

 

W uproszczonej taryfie uwzględniono kilka rodzajów biletów. W taryfie znajdziesz cztery głównych rodzajów biletów – jednorazowy hybrydowy bilet, bilet 180 – minutowy, karnet na 10 przejazdów i bilet okresowy 30 – dniowy na jedną linię lub sieciowy (tzw. miesięczny bilet). Normalny bilet za przejazd w granicach miasta będzie kosztował 3 zł, normalny bilet za przejazd poza granicami miasta będzie kosztował 4 zł. 

 

Jednorazowy hybrydowy bilet jest biletem 60 – minutowy, ale pozwala na jedną przesiadką. Bilet na okres 30-dniowy na 1 linię kosztuje 60 zł (gmina) lub 80 zł (miejsko-gminny). Natomiast sieciowy bilet okresowy kosztuje 80 zł lub 110 zł. Bilet 180 – minutowy kosztuje 4 zł (gminny) lub 6 zł (miasto i przyległe gminy). Natomiast karnet pozwalający na 10 przejazdów kosztuje odpowiednio 27 zł i 36 zł.

 

Od 1 grudnia za ważne bilety będą uznawane bilety o szacie graficznej zgodnej ze wzorem ustalonym przez MZK Nowy Targ, rodzajem i nominałem zgodnym z aktualnym cennikiem usług przewozowych. Okres przejściowy wynosi miesiąc, więc w grudniu stosowane bilety zachowują ważność pod warunkiem zakupu biletu dodatkowego o nominale uzupełniającym do nominału ustalonego w obowiązującej taryfie przewozowej. Oczywiście bilety miesięczne zachowują ważność do upływu terminu ustalonego na bilecie.