Zmiana organizacji ruchu przy sądeckich cmentarzach podczas Akcji Znicz 2019

Zmiana organizacji ruchu przy sądeckich cmentarzach podczas Akcji Znicz 2019
Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach podczas AKCJI ZNICZ 2019, Fot. ilustracyjna Pixabay

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym w dniach 31 października - 3 listopada br. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pięciu sądeckich cmentarzy.

 

W tym czasie porządku będą pilnować policjanci, którzy zajmą się kierowaniem ruchem. Poinformują także o występujących utrudnieniach drogowych oraz możliwościach dojazdu do parkingu.

 

W wyżej wymienionym terminie w rejonie cmentarzy będzie obowiązywać ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h. Zamontowane zostaną również tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.

 

Zmiany w rejonie cmentarzy będą wyglądały następująco:

 

  • Cmentarz dzielnicy Gołąbkowice przy ul. Lwowskiej. Zabronione będzie zatrzymywanie  pojazdów na wysokości cmentarza, a parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza), jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również pobliski parking galerii handlowej.
  • Cmentarz komunalny ul. Rejtana i ul. Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul. Śniadeckich i Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy zespole szkół i centrum handlowym.
  • Cmentarz dzielnicy Zawada przy ul. Nawojowskiej. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. Bolesława Prusa). Parkowanie będzie natomiast dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie świątyni i cmentarza.
  • Cmentarz dzielnicy Biegonice. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku centrum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie cmentarza na ul. Węgierskiej, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.
  • Cmentarz dzielnicy Helena. Zakaz zatrzymywania pojazdów będzie obowiązywał po jednej stronie ul. św. Heleny (cmentarz dzielnicy Helena), jak również po jednej stronie ul. Starowiejskiej. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza, jak również na ulicy św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

 

Źródło: KMP Nowy Sącz, Fot. ilustracyjna Pixabay