Znalazł kartę i płacił nią zbliżeniowo

Znalazł kartę i płacił nią zbliżeniowo
Ukradł kartę i płacił nią zbliżeniowo, Fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci z Krynicy - Zdroju zatrzymali mężczyznę, który znalazł kartę bankomatową i płacił nią zbliżeniowo w sklepie nie przekraczając kwoty 50 zł.

 

Właściciel karty zauważył jej brak dopiero, gdy chciał zapłacić za zakupy. Był przekonany, że zgubił ją w rejonie bankomatu, gdzie kilka godzin wcześniej wybierał pieniądze. Następnego dnia gdy sprawdził konto, okazało się, że „zniknęła” z niego spora suma pieniędzy. Złodziej sześciokrotnie użył jego karty w przeciągu kilkunastu godzin. Właściciel zablokował ją za pośrednictwem infolinii banku, przez co uniemożliwił sprawcy dokonanie siódmej transakcji. Następnie zgłosił sprawę na Policję.

 

Dzięki pracy operacyjnej Funkcjonariuszy Policji jeszcze tego samego dnia, w którym przyjęto zawiadomienie od pokrzywdzonego, ustalono sprawcę i przedstawiono mu zarzuty. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, który pomimo tego, że znalazł, a nie ukradł karty usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, ponieważ użył jej do uiszczenia płatności. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło i Fot. KMP Nowy Sącz