Znowu spory przyrost zakażeń na Sądecczyźnie i kolejna ofiara śmiertelna w powiecie

Znowu spory przyrost zakażeń na Sądecczyźnie i kolejna ofiara śmiertelna w powiecie
Znowu spory przyrost zakażeń na Sądecczyźnie i kolejna ofiara śmiertelna w powiecie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 36 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 17. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa, wśród których jest 61-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Z kolei w regionie, w powiecie gorlickim są 3 nowe zachorowania. Pojawiła się także 3 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 173 osób. To 79 kobiet i 94 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 79 lat, z powiatu nowotarskiego (37 osób), nowosądeckiego (36 osób), Krakowa (33 osoby), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (po 17 osób), powiatu wielickiego (6 osób), oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 4 osoby), gorlickiego, myślenickiego, olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, krakowskiego, proszowickiego, suskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4937 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 61-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego i 83-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 83.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 83 lat, z powiatu tarnowskiego i wadowickiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu limanowskiego (po 3 osoby), powiatu nowotarskiego (2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1952 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSENS