ZUS wprowadza e-wizytę. Placówkę będzie można odwiedzić online

ZUS wprowadza e-wizytę. Placówkę będzie można odwiedzić online
ZUS wprowadza e-wizytę. Placówkę będzie można odwiedzić online

Jeszcze do niedawna, aby załatwić sprawę w ZUS, trzeba było zrobić co najmniej kilka kroków. Teraz wystarczy kilka kliknięć. Placówka dba o bezpieczeństwo i czas swoich klientów, dlatego wprowadza kolejne udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić ją online.

 

E-wizyta to wideo rozmowa z ekspertem z placówki ZUS. Od 19 października w siedmiu oddziałach ZUS można zarezerwować wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Od 4 listopada e-wizyta będzie dostępna we wszystkich oddziałach ZUS.

 

Aby można było odwiedzić placówkę online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Podczas e-wizyty eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na e-wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30.

 

Z e-wizyty można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W listopadzie usługa będzie dostępna we wszystkich oddziałach ZUS. Aby zarezerwować wizytę w dogodnym terminie, należy wejść na link do umówienia e-wizyty, który znajduje na stronie www.zus.pl.

 

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji.

 

Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

 

E-wizyta to kolejne udogodnienie, które placówka wprowadza po to, aby podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi swoich klientów. To nowa e-usługa, dzięki której można załatwić sprawę w z dowolnego miejsca i w wybranym czasie, bez wychodzenia z domu.

 

Źródło i fot.: ZUS