Zwycięzcy Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej nagrodzeni

Zwycięzcy Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej nagrodzeni
Zwycięzcy Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej nagrodzeni, Fot. Miasto Nowy Sącz

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu odebrali nagrody za wygraną w ubiegłorocznej Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej. Puchary wręczyła Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka, która pogratulowała młodym ludziom sukcesu.

 

- To, co osiągnęliście, to wyraz pasji. Słuchając debat w sądeckim ratuszu byłam pod wielkim wrażeniem waszego zachowania i dobrych manier, czego wymagają zasady prowadzenia debaty oskfordzkiej, a także tego, że potrafiliście ze sobą dyskutować i przedstawiać merytoryczne argumenty - podkreśliła wiceprezydent. 

- Młodzi ludzie musieli stać po dwóch przeciwnych stronach, jedni byli za, drudzy byli przeciw, nie zgadzali się ze sobą, ale zrobili to w sposób fantastyczny. Nie mogłam oprzeć  się wrażeniu, że nam, dorosłym, którzy uczestniczymy w różnego rodzaju debatach, czy to w Radzie Miasta, Powiatu czy w innych miejscach, nie często się to udaje. Nie udaje się nam dyskutować w taki sposób, w jaki zrobili to ci młodzi ludzie. Bardzo serdecznie wam gratuluję - dodała wiceprezydent Magdalena Majka. 

 

Nagrody otrzymali Natalia Wojnarska, Oliwia Homoncik, Arkadiusz Lorek, Monika Poręba oraz Krystian Wilk.

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz