Zwycięzcy projektu „Z legendami w drodze do niepodległości”

Zwycięzcy projektu „Z legendami w drodze do niepodległości”
Zwycięzcy projektu „Z legendami w drodze do niepodległości”, Fot. ilustracyjna

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zdobyli grant finansowy jako laureaci IX edycji konkursu edukacyjnego „Projekt z klasą”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. 

 

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych, którzy przygotowali dwie sztuki teatralne, przedstawiające polskie legendy w języku angielskim „The Legend of the Wawel Dragon” oraz „The Legend of three Slavic Brothers – Lech, Czech and Rus”. W tegorocznej edycji konkursu „Projekt z klasą” wzięło udział ponad 20.000 uczniów, którzy zostali podzieleni na 640 grup projektowych, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. 

 

Jury konkursowe i internauci wybrali łącznie 50 zwycięskich zespołów, które zostały nagrodzone grantami finansowymi o łącznej wartości 62 tysięcy złotych. Nagrody zostaną ufundowane przez organizatora konkursu – wydawnictwo Nowa Era. Łącznie przyznano zwycięskim zespołom 25 grantów o wartości 1000 zł w kategorii wiekowej szkół podstawowych i tyle samo w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych. 

 

Nowa Era ufundowała ponadto 6 Złotych Grantów, o wartości po 2000 zł każdy. Złote Granty zostały przyznane w kategoriach specjalnych Budujemy relacje, Stosujemy nowe technologie, Działamy z sercem, Myślimy nieszablonowo, Świętujemy Niepodległość i Prezentujemy projekt. 

 

Jury konkursu Projekt z klasą 2018:


Justyna Suchecka


Dziennikarka "Gazety Wyborczej". Pisze głównie o edukacji, sukcesach i problemach młodych ludzi. Uwielbia media społecznościowe i dlatego chętnie kontaktuje się z czytelnikami przez Facebooka, Twittera a nawet Snapchata i Instagrama. Na YT współprowadzi kanał Krótka Przerwa. 

 

Marta Florkiewicz-Borkowska


Nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć technicznych i artystycznych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, trenerka edukacyjna, specjalistka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Prowadzi dwa blogi: deutschfun z języka niemieckiego oraz handmade z zajęć technicznych. Współorganizatorka i współprowadząca cykl webinarów Superbelfrzy Nocą. Nauczyciel Roku 2017. 

 

Jan Stradowski


Szef działu nauki magazynu „Focus”, z wykształcenia lekarz medycyny, z zamiłowania biolog i przyrodnik. W Radiu TOK FM prowadzi audycję „Człowiek 2.0”. Więcej – www.stradowski.net. 

 

Piotr Bucki


Psycholog – od 17 lat pomaga ludziom szlifować komunikację w różnych obszarach. Zawsze bazuje przy tym na psychologii poznawczej, neuro-naukach i psycholingwistyce. Sprawdza teorię w praktyce współpracując z firmami w Chile, Słowenii, Mołdawii, Azerbejdżanie, Austrii, Australii i Polsce. Autor książki „Porozmawiajmy o komunikacji”, „Złap równowagę” i anglojęzycznej „Life's a pitch and then you die”. Współautor i redaktor merytoryczny Startup Manual (Wolves Summit 2015), autor i opiekun serii BuckiAcademi wydanej z wydawnictwem 4 Głowy (2016). Publikuje regularnie na InnPoland oraz stronie www.bucki.pro.

 

Jolanta Gałecka


Specjalistka ds. Strategii i Rozwoju w wydawnictwie Nowa Era, juror w konkursie Projekt z klasą i orędowniczka nowych metod pracy z uczniami. Z wykształcenia radca prawny, a obecnie studentka studiów doktoranckich z pedagogiki. Uwielbiam nowe inspiracje, piękne kolory i dobre jedzenie.

 

Małgorzata Jankowska


Specjalistka PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, koordynatorka konkursu Projekt z klasą i wielka fanka metody pracy projektem. Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania inicjatorka akcji pomocowych. Prywatnie mama dwóch synów i wielbicielka dobrych książek. 
 

 

Źródło: Nowa Era