Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

Od 1 kwietnia. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl.


Dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców możliwy jest telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będzie można się spisać, gdy nie ma się dostępu do Internetu.


Przez cały czas trwania spisu można również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w urzędach miast/gmin lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.


Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:
  • wywiadu telefonicznego,
  • wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Urząd Statystyczny w Krakowie zapewnia, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.


Więcej informacji na temat NSP 2021 można uzyskać w urzędzie miasta/gminy, na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.


Urząd Statystyczny zachęca do udziału w spisie, pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający naszego zdrowia i bezpieczeństwa.


Źródło: Urząd Statystyczny w Krakowie

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować