Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

12 sierpnia w MOK spotkanie informacyjne dotyczące budowy Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza

12 sierpnia w MOK spotkanie informacyjne dotyczące budowy Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza

12 sierpnia br. o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Aleje Wolności 23 w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zadania pn.: „Budowa Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza – etap I”.

Przypomnijmy. W kwestii budowy wschodniej obwodnicy Nowego Sącza władze Miasta mają już opracowaną całą koncepcję projektową oraz wydaną decyzję środowiskową.


W lutym br. prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej obwodnicy wschodniej Nowego Sącza.


Do 21 czerwca br. mieszkańcy mogli wnosić uwagi do projektu budowlanego dla zadania budowy Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza - etap I tj. od ul. Pieczkowskiego do ul. Lwowskiej.

***

Inwestycja miałaby być podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje odcinek nowej drogi od ul. Pieczkowskiego (DK75) do ul. Lwowskiej (DK28). Głównym założeniem całej inwestycji jest rozładowanie korków wschodniej oraz północnej części miasta.


Planowany przebieg obwodnicy wschodniej Nowego Sącza jest kontynuacją ul. Witosa, czyli to jest mniej więcej wysokość ul. Nowochruślickiej i później przez Osiedle Piątkowa w kierunku ul. Lwowskiej. Rondo na ul. Lwowskiej w kierunku Paszyna. Później mostek na Potoku Łubinka. Następnie kontynuując tą drogę przenosimy ruch estakadą nad ul. Długoszowskiego i ul. Jamnicką, aby przez nową przeprawę połączyć się na wysokości tzw. dzikiego ronda z ul. Piłsudskiego - tłumaczy Ludomir Handzel.


Z racji tego iż jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie (blisko 167 mln zł) prezydent ma nadzieję, że władza centralna dostrzeże starania miasta, czyli gotowość od strony dokumentacyjnej oraz decyzji środowiskowych i uda się otrzymać środki na jego realizację, bo jak wskazuje włodarz miasta budżet Nowego Sącza nie jest w stanie sam udźwignąć tego zadania.

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować