Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

19 czerwca odbył się charytatywny pieszy rajd po Beskidzie Sądeckim. Uczestniczyli w nim Policjanci

19 czerwca odbył się charytatywny pieszy rajd po Beskidzie Sądeckim. Uczestniczyli w nim Policjanci

19 czerwca br. ponad 80-ciu policjantów z Nowego Sącza, Limanowej i Bochni oraz pracowników cywilnych Policji, członków Stowarzyszenia IPA Region Nowy Sącz oraz IPA Limanowa, a także ich rodzin wzięło udział w charytatywnym pieszym rajdzie po Beskidzie Sądeckim. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, którego celem jest wsparcie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Organizatorami sobotniego rajdu był Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr Krzysztof Dymura oraz Zarząd Stowarzyszenia IPA Region Nowy Sącz. W rajdzie oprócz sądeckich policjantów na czele z kom. Zbigniewem Zacherem, Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, udział wzięli również mundurowi z Komend Powiatowych Policji w Limanowej i Bochni, a także członkowie IPA Region Nowy Sącz oraz IPA Limanowa.


Uczestnicy wyruszyli z Rytra, a swoją 18-kilomerową wędrówkę po Beskidzie Sądeckim zakończyli w Roztoce Ryterskiej. Rajd był dobrą okazją do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim do wsparcia podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, której zostaną przekazane wpłaty z wpisowego. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w rajdzie wspierając ten szlachetny cel. Każdy otrzymał pamiątkowy pins, a najmłodsi uczestnicy (w tym roku dwójka dzieci w wieku 6 lat) w nagrodę za wytrwałość w pokonaniu trasy, otrzymali dyplomy i upominki.


W akcję włączył się również były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, a obecnie I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, insp. Jarosław Tokarczyk. Z uwagi na obowiązki służbowe, które zatrzymały go w weekend w Kielcach, nie mógł osobiście wziąć udziału w tegorocznej edycji rajdu, dlatego, solidaryzując się ze swoimi kolegami, wsiadł na rower i przejechał 90 km.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować