Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dni19 października wystartował Małopolski Festiwal Innowacji

19 października wystartował Małopolski Festiwal Innowacji

W poniedziałek 19 października odbyła się konferencja inauguracyjna Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Już po raz 10. Małopolanie mają okazję wziąć udział w wielu ciekawych i kreatywnych wydarzeniach organizowanych przez partnerów, poznać małopolskie wynalazki, poszerzyć swoją wiedzę. Wyjątkowy, bo jubileuszowy Festiwal został prawie w całości przeniesiony do Internetu, dzięki czemu uczestnictwo w nim jest dużo łatwiejsze.


Małopolski Festiwal Innowacji to przede wszystkim czas spotkań i dzielenia się wiedzą. Spotykamy się by tworzyć klimat i warunki do rozwoju innowacyjnej gospodarki. Jej podstawą jest informacja i współpraca. Podczas wydarzeń spotykają się przedsiębiorcy, naukowcy, studenci, przedstawiciele administracji. To te środowiska tworzą regionalny system innowacji. To współpraca między nimi, wzajemne wsparcie decyduje o małych innowacjach w firmach, opracowanych technologiach czy też wspólnych projektach. One wszystkie mają później przełożenie na całą regionalną gospodarkę. MFI to  ważny krok w budowie gospodarki opartej na wiedzy - mówił podczas otwarcia wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz.

 

Konferencja rozpoczynająca była zbudowana wokół zagadnienia sharing economy. Dzięki niezwykłym ekspertom zostało poruszonych wiele interesujących kwestii, między innymi: czy Polacy są gotowi na rozwiązania gospodarki współdzielenia, jakie są jej niewykorzystane możliwości i potencjał, jaką rolę odgrywa zaufanie dla całej idei.

 

Organizatorzy zapraszają na kolejne dni Festiwalu, przygotowane przez partnerów wydarzenia oraz prezentację małopolskich wynalazków.

 

Swój showroom  zdalnie otworzy między innymi m.in. BWI Group. Zobaczyć będzie można jak funkcjonuje fabryka przyszłości. Specjaliści z Nowego Stylu opowiedzą o tym, jak zaprojektować swoje miejsce pracy, pracownicy ATMAT zaprezentują wydrukowany na drukarkach 3D egzoszkielet ułatwiający rehabilitację, a miłośnicy awiacji będą mieli okazję poznać w Balicach innowacje w branży lotniczej, w ramach działającego na lotnisku Centrum Edukacji Lotniczej.

 

Szczególnie dedykowane przedsiębiorcom są wydarzenia, gdzie można dowiedzieć się jakie są możliwości finansowania innowacyjnych projektów, w tym wspólnych przedsięwzięć z naukowcami. W ramach wydarzenia można także zapoznać się z zasadami współpracy w ramach inicjatywy Awangarda – kto wie, może to będzie pierwszy krok, by się do niej przyłączyć.

 

Szeroką ofertę spotkań przygotowało Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Dowiedzieć się na nich będzie można, jak możliwości badawcze SOLARISa umożliwiają walkę z wirusami oraz czy warto skorzystać z synchrotronu by przyśpieszyć innowacje w swojej firmie. Młodych przedsiębiorców mających pomysł na swój startup zainteresuje z pewnością  Idea Development Camp 2020! Zapraszamy też na poranek z innowacjami i „Śniadanie z przedsiębiorcą” przygotowane przez Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego.

 

Na spragnionych nowinek na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl czeka Strefa małopolskich wynalazków.

 

Małopolski Festiwal Innowacji realizowany jest przez Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

 

Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować