Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

22 października Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

22 października Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

22 października br. o godzinie 18 na sali widowiskowej MOK na Al. Wolności 23 w Nowym Sączu odbędzie się koncert „Kocham Cię Polsko” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. 

 

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą.

 

Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.

 

Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Prezentuje muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową.

 

Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej od lat wpisuje się złotymi zgłoskami w promocję Polski na całym świecie.

 

Jest swoistym kierunkowskazem dla wielu młodych adeptów sztuki artystycznej w kraju i za granicą. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną, regionalną i rozrywkową.

 

Podczas koncertu „Kocham Cię Polsko” zostaną przedstawione najpiękniejsze polskie melodie i przeboje w wykonaniu znanych sądeckich solistów wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego.

 

Soliści: Monika Polak, Gosia Sarata, Magdalena Ollar, Kinga Łęczycka, Julia Wincenciak, Martyna Kaleta, Ewa Novel, Tomasz Jarosz, Wacław Wacławiak

 

Bilety w cenie: 45 zł, 35 zł ulgowy z Kartą Nowosądeczanina (www.mojakn.pl)

Bilety ulgowe dostępne tylko przy sprzedaży bezpośredniej w MOK

 

Źródło i fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować