Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dni28 mandatów karnych, 281 pouczeń oraz 3 wnioski o ukaranie do Sądu - oto efekty policyjnych kontroli przestrzegania nowych ograniczeń na Sądecczyźnie

28 mandatów karnych, 281 pouczeń oraz 3 wnioski o ukaranie do Sądu - oto efekty policyjnych kontroli przestrzegania nowych ograniczeń na Sądecczyźnie

Sądeccy policjanci oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji KWP w Krakowie, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Sączu oraz Strażą Miejską i Gminną, a także Służbą Ochrony Kolei, prowadzą  intensywne działania kontrolne, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii w regionie.

 

Od soboty, 8 sierpnia br. na Sądecczyźnie  została prowadzona tzw. „czerwona strefa” obejmująca miasto Nowy Sącz oraz cały powiat co wiąże się z  wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych.

 

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej przez koronawirusa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców Sądecczyzny oraz turystów, od soboty zostały nasilone działania kontrolne Policji, weryfikujące stosowanie się do zwiększonych obostrzeń obowiązujących w tzw. „strefie czerwonej”.

 

Do służby kierowana jest większa ilość patroli. W działaniach wspierają sądeckich mundurowych także policjanci z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas służby patrolowej policjanci przede wszystkim kontrolują przestrzeganie przepisów w zakresie obowiązku  zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej, a także w środkach transportu zbiorowego oraz  placówkach handlowych.

 

Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Sączu, kontrolują placówki handlowe oraz usługowe pod kontem przestrzegania nowych obostrzeń. Sprawdzenia stosowania się do wymogów sanitarnych przez podróżujących pociągami na terenie Sądecczyzny kontrolowane są przez wspólne patrole z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. W trakcie wzmożonych działań kontrolnych na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego policjantów wspierają również Strażnicy Miejscy i Gminni.

 

Od soboty, na Sądecczyźnie  w zakresie niestosowania się do obowiązku zasłaniania nosa i ust, policjanci pouczyli 281 osób, w 28 przypadkach nałożono mandat karny oraz w 3 przypadkach skierowany będzie wniosek o ukaranie do Sądu. W trakcie prowadzonych kontroli wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Sączu, od soboty sprawdzono 52 obiekty usługowe, w których nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Źródło i fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować