36. Karpacki Wyścig Kurierów: zwyciężył Marijn van der Berg

36. Karpacki Wyścig Kurierów: zwyciężył Marijn van der Berg

Drugi etap 36. Karpackiego Wyścigu Kurierów przeprowadzony w dniu 2 maja 2019 r. zakończył się sukcesem Holendra Marijna van der Berga, dzięki czemu prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej im. Instytutu Wacława Felczaka. Wydarzenie sportowe zbiegło się ze Świętem Flagi.

 

W dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się drugi etap 36. Karpackiego Wyścigu Kurierów. Uczestnicy pokonali trasę o długości 142 km biegnącą od Tarnowa do Nowego Sącza. Na odcinku znalazły się cztery górskie podjazdy, w Zalasowej, Dąbrówce Szczepanowskiej, Bartkowej - Posadowej i Miłkowej. 

 

Zastępca prezydenta Artur Bochenek złożył podziękowania za zorganizowanie wydarzenia. Z okazji Dnia Flagi posłanka Barbara Bartuś przekazała w podarunku trzy flagi przygotowane z okazji jubileuszu 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które zostały wręczone zwycięzcom.

 

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym od 2004 r. Data nie jest przypadkowa, nie tylko dlatego, że przypada pomiędzy dwoma innymi świętami państwowymi. Istotne znaczenie miał także fakt, że 2 maja 1945 r. w czasie bitwy o Berlin polscy żołnierze zawiesili biało-czerwoną flagę na berlińskiej Siegessaule w Berlinie. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować