Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

362 mandaty i 22 wnioski o ukaranie do sądu - gorlicka Policja pilnuje przestrzegania obostrzeń

362 mandaty i 22 wnioski o ukaranie do sądu - gorlicka Policja pilnuje przestrzegania obostrzeń

Na przestrzeni ostatniego miesiąca gorliccy policjanci ujawnili aż 571 osób, niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, z czego na 362 nałożyli mandaty karne. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obowiązkiem nas wszystkich. Obowiązujące zasady bezpieczeństwa i obostrzenia także służą temu celowi. Policjanci codziennie kontrolują, czy mieszkańcy się do nich stosują. Wobec osób naruszających obowiązujące nakazy i zakazy podejmują interwencje, które w wielu przypadkach kończą się nałożeniem mandatów karnych, skierowaniem wniosków do sądu, czy pouczeniem.


W ostatnim miesiącu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach ujawnili aż 571 osób nieprzestrzegających obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni i miejscach publicznych. Na 362 osoby mundurowi nałożyli mandaty karne, wobec 22 skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a wobec 187 zastosowali pouczenia. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili także jeden przypadek nieprzestrzegania określonej prawem odległości podczas przemieszczania się osób pieszo w przestrzeni publicznej.


W tym samym okresie na terenie powiatu gorlickiego policjanci nie ujawnili funkcjonowania wbrew obowiązującym zakazom lub ograniczeniom żadnych lokali gastronomicznych, restauracji, dyskotek, ani klubów fitness. Lokale te na co dzień kontrolowane są wspólnie z przedstawicielami inspekcji sanitarnej. Codziennej kontroli poddawane są także środki transportu publicznego. Tutaj także nie odnotowano naruszeń obowiązujących norm prawnych.


Lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. W przypadkach rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.


Osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Nieprzestrzeganie tych zasad grozi grzywna do 5000 złotych albo też karą pieniężną w wysokości do 30 tysięcy złotych nakładaną przez sanepid. Funkcjonariusze codziennie sprawdzają stosowanie się do zasad kwarantanny.


Policjanci apelują o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

123

Zobacz Również

Komentarze

Marco Polo 3 miesiące temu

0

SKANDAL!!!! Bandytów łapać a nie ludzi którzy na chleb zarabiają.


Gagatek 3 miesiące temu

0

Szkoda gadać, wstyd.


Zaloguj sie aby komentować