Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

4 maja ruszą zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy

4 maja ruszą zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy

Rząd na razie nie wskazuje dokładnej daty pierwszych szczepień w tych placówkach z uwagi na kolejne zmiany w dostawach. Producenci dostarczą do Polski o 1 mln 100 tys. szczepionek mniej niż wstępnie deklarowali. Mimo perturbacji, udaje się przyspieszać Narodowy Program Szczepień, choć opóźnienia w dostawach będą miały wpływ na cały proces szczepień.

Przekroczyliśmy 10 mln 300 tys. wykonanych szczepień pierwszą i drugą dawką. To efekt przyspieszania naszego programu. Nasze działania są jednak uzależnione od dostaw szczepionek – informował w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. szczepień, także szef KPRM Michał Dworczyk. Rząd wdraża kolejne rozwiązania przyspieszające Narodowy Program Szczepień.


Szczepienia w zakładach pracy

4 maja ruszą zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy. Będzie to możliwe tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Zakład pracy może zgłosić:
  • pracowników zakładów pracy,
  • członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych,
  • osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą),
  • studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa),
  • członków rodzin tych osób.

Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników. Sam system zgłoszeń będzie prosty i szybki. Wystarczy wypełnienie formularza, który od 4 maja będzie dostępny na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.


Szczepienia będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.


Z uwagi na problemy z dostawami, nie chcemy teraz wskazywać konkretnej daty pierwszych szczepień w zakładach pracy – powiedział Michał Dworczyk. – Ruszamy z rejestracją już na początku maja. Chcemy mieć gotowy system i sprawnie ruszyć z całym procesem sczepień w zakładach pracy, gdy tylko ustabilizuje się sytuacja z dostawami – wyjaśnił szef KPRM.  


Źródło: gov.pl, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować