Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

5 firm chce budować basen w Korzennej, ale ich oferty przekraczają kwotę zagwarantowaną na ten cel w budżecie gminy

5 firm chce budować basen w Korzennej, ale ich oferty przekraczają kwotę zagwarantowaną na ten cel w budżecie gminy

Pięć firm złożyło swoje oferty na budowę basenu w Korzennej. Wszystkie przekraczają znacznie kwotę zagwarantowaną na ten cel w budżecie gminy. O tym, czy dojdzie do podpisania umowy, okaże się po weryfikacji i analizie wszystkich ofert.

 

Najtańsza ze złożonych ofert opiewa na ponad 8,3 mln zł, najdroższa przekracza kwotę 9,8 mln zł. Tymczasem zamawiający przeznaczył na ten cel 7,4 mln zł. Duża różnica między ofertami a kwotą, jaką zadysponowała na ten cel gmina, formalnie powala na unieważnienie przetargu. Czy tak się stanie? Na razie za wcześnie byłoby o tym mówić. – Obecnie trwa weryfikacja i analiza ofert. Dopiero potem zapadną decyzje – podkreśla wójt Leszek Skowron.

 

Obiekt, w którym mieścić się ma pływalnia wraz z zapleczem szatniowym przylegałaby bezpośrednio do finalizowanej hali sportowo-widowiskowej, tworząc jeden duży kompleks sportowo-rekreacyjny.
Według projektu basen miałby 25 m długości oraz 9,5 m szerokości, a także trzy oznakowane tory pływackie oraz część do nauki pływania. Miałby od 1,2 do 1,8 m głębokości, a powierzchnia wyniosłaby 237 m kwadratowych. W ramach tej samej inwestycji zaprojektowano również wannę spa o powierzchni 4,9 m².  Hala pływalni zostałaby wyposażona w ogrzewanie podłogowe.

 

Zgodnie z warunkami przetargu (o ile dojdzie do jego rozstrzygnięcia) inwestycja miałaby zostać zakończona w styczniu 2022 r.

 

Źrodło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować