Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

5 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa i ponad 130 nowych zakażeń w subregionie sądeckim

5 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa i ponad 130 nowych zakażeń w subregionie sądeckim

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 33 kolejne zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 17. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których są 91-letnia kobieta, mieszkanka powiatu limanowskiego, która przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, 91-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu, 68-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 73-letnia kobieta oraz 59-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu,. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 64 nowe zachorowania, a w powiecie gorlickim 21. Pojawiło się także 25 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 898 osób - z Krakowa (387 osób), powiatu krakowskiego (89 osób), limanowskiego (64 osoby), nowotarskiego (47 osób), wadowickiego (43 osoby), suskiego (37 osób), nowosądeckiego (33 osoby), myślenickiego (26 osób), powiatów: bocheńskiego oraz gorlickiego (po 21 osób), miechowskiego (19 osób), z Nowego Sącza (17 osób), Tarnowa (16 osób), powiatu olkuskiego (15 osób), tarnowskiego (14 osób), oświęcimskiego (12 osób), proszowickiego (9 osób), powiatów: wielickiego oraz chrzanowskiego (po 8 osób), tatrzańskiego (5 osób), brzeskiego (4 osoby) oraz powiatu dąbrowskiego (3 osoby). Aktualnie 55 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 17 276 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci: 62-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który przebywał w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie, 65-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który przebywał w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, 91-letniej kobiety, mieszkanki powiatu limanowskiego, która przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, 83-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wielickiego, który przebywał w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie, 91-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu, 68-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 73-letniej kobiety oraz 59-letniego mężczyzny, mieszkańców powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, 51-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego oraz 84-letniej kobiety, mieszkanki powiatu myślenickiego, która przebywała w Szpitalu w Myślenicach. Dziewięć osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 251.

 

PSSE przekazała też informacje o kolejnych 300 ozdrowieńcach z naszego województwa - z Krakowa (214 osób), z powiatu krakowskiego (31 osób), limanowskiego (16 osób), gorlickiego (9 osób), powiatów: suskiego oraz tatrzańskiego (po 7 osób), olkuskiego oraz miechowskiego (po 3 osoby), oświęcimskiego, proszowickiego, bocheńskiego oraz brzeskiego (po 2 osoby), oraz powiatów: chrzanowskiego i dąbrowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 11 060 ozdrowieńców.

 

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować