70 mandatów i 11 wniosków o ukaranie do sądu - gorliccy policjanci pilnują przestrzegania obostrzeń

Gorliccy policjanci wciąż prowadzą kontrole związane z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę, czy mieszkańcy powiatu gorlickiego zakrywają usta i nos oraz zachowują dystans w przestrzeni publicznej. Kontrole obejmują również placówki handlowe i usługowe pod kątem przestrzegania ograniczeń. Tylko w czasie ostatnich 5 dni funkcjonariusze ukarali 71 osób za brak maseczki w przestrzeni publicznej.

70 mandatów i 11 wniosków o ukaranie do sądu - gorliccy policjanci pilnują przestrzegania obostrzeń

Wielkanoc to dla wielu czas odpoczynku i spokoju. Dla gorlickich policjantów był to jednak czas wytężonej pracy i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W ciągu ostatnich 5 dni funkcjonariusze interweniowali ponad 100 razy tylko wobec osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W ponad 70 przypadkach interwencje zakończyły się mandatami karnymi, w 11 przypadkach sporządzono notatki, które stanowić będą podstawę do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. W pozostałych przypadkach policjanci zastosowali pouczenie.


W tym samym czasie gorliccy stróże prawa sprawdzili też 230 placówek i obiektów handlowych i usługowych, w tym sklepy, lokale gastronomiczne, siłownie i kluby fitness. Policjanci nie stwierdzili, w czasie tych kontroli naruszeń związanych z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych.


Przypominamy, że brak założonej maseczki w przestrzeni publicznej skutkować może nałożeniem na osoby niestosujące się do tego przepisu mandatu karnego w wysokości do 500 złotych. Policjanci apelują o rozsądek i samodyscyplinę, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować