Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Artur Bochenek: Wypowiedzenie umowy przez Sądeckie Wodociągi to kolejny atak polityczny na spółkę NOVA

Artur Bochenek: Wypowiedzenie umowy przez Sądeckie Wodociągi to kolejny atak polityczny na spółkę NOVA

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, podczas której zastępca prezydenta Artur Bochenek odniósł się do problemów w relacjach między spółkami komunalnymi. Chodzi o wczorajszą konferencję prasową zwołaną przez zarząd Sądeckich Wodociągów, dotyczącą wypowiedzenia umowy i nie odbierania ścieków z administrowanego przez spółkę NOVA składowiska odpadów. Zastępca prezydenta Artur Bochenek podkreślił, iż jest to kolejny atak polityczny na spółkę NOVA.

Wczorajsza informacja wymaga sprostowania. Skończmy z polityką. Mam wrażenie, że działania Sądeckich Wodociągów są tylko po to, by pani przewodnicząca Rady Miasta mogła atakować Spółkę NOVA postami na facebook’u. Co gorsze Urząd Miasta nie został poinformowany w pierwszej kolejności o zamiarach Sądeckich Wodociągów. Nie tak powinien postępować zarząd spółki komunalnej, w której Miasto ma prawie połowę udziałów. Równie dobrze spółka NOVA może wypowiedzieć umowę Sądeckim Wodociągom – powiedział zastępca prezydenta Artur Bochenek.


Z kolei Katarzyna Paniak, dyrektor Zakładu Zagospodarowania Odpadów podkreśliła, że zarzuty Sądeckich Wodociągów są bezpodstawne.


Większość studzienek, z którymi mamy problem należą do Sądeckich Wodociągów. Problemy z tym związane mogą być pokłosiem awarii z 13 stycznia 2021 roku, dotyczącej nieszczelności kolektora pod potokiem „Kretówka”. Była to awaria Sądeckich Wodociągów na ich sieci. elementy stałe mogły się tam przedostać z poprzedniej awarii. Ścieki spółki NOVA są już wstępnie oczyszczanie, a nasza oczyszczalnia ścieków przeszła kompleksowy remont. Potwierdzają to wyniki badań z laboratorium – dodała Katarzyna Paniak.


Poniżej oświadczenie Spółki NOVA.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować