Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Atak z maczetą na stacji paliw w Korzennej. Sprawcom grozi 8 lat więzienia

Atak z maczetą na stacji paliw w Korzennej. Sprawcom grozi 8 lat więzienia

Na jednej ze stacji paliw w gminie Korzenna rozegrały się sceny iście z horroru. Zostało tam pobitych i zranionych maczetą dwóch młodych mężczyzn.


Sytuacja miała miejsce w niedzielę 23 sierpnia br. około godz. 3:30. Wtedy dwaj mężczyźni, którzy przyjechali na stację paliw, pobili 20 i 21-latka oraz zadali im ciosy maczetą. Następnie pozbyli się niebezpiecznego przedmiotu rzucając go w trawę, wsiedli do auta i odjechali.


Poinformowani o całym zajściu mundurowi podczas zbierania informacji od świadków, zauważyli pojazd, którym poruszali się podejrzani. Rozpoczął się policyjny pościg. Samochód został zatrzymany. 


Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe byli dwaj mężczyźni – 39-letni kierowca z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie oraz 34-letni pasażer z raną głowy. Ranny trafił do szpitala, gdzie zbadano go także na trzeźwość – miał blisko 0,3 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli również drugą maczetę porzuconą przez sprawców – informuje sądecka Policja.


Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich. Grozi im do 8 lat więzienia. 39-latek może otrzymać wyższy wymiar kary, bo popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, a ponadto prowadził pojazd pod wpływem alkoholu oraz mając cofnięte uprawnienia do kierowania i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 


Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Policjanci i nadzorująca całą sprawę sądecka prokuratura, prowadzi dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

 

Fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować