Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Boisko przy ZS w Starym Sączu zmodernizowane. Uczniowie będą mogli dodatkowo grać w piłkę ręczną

Boisko przy ZS w Starym Sączu zmodernizowane. Uczniowie będą mogli dodatkowo grać w piłkę ręczną

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu, którzy do tej pory korzystali z boiska do koszykówki, piłki siatkowej i kortu tenisowego, mogą teraz dodatkowo rozgrywać mecze w piłkę ręczną. Wszystko za sprawą remontu, który odbył się tutaj w ostatnich miesiącach. Wykonanie prac sprawdzał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Modernizacja boisk sprawiła, że są one bardziej bezpieczne dla uczniów i dają możliwość prowadzenia różnego rodzaju rozgrywek – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że w kolejnej szkole prowadzonej przez Powiat Nowosądecki jest do dyspozycji uczniów kompleks sportowy. Oprócz nauki i zdobywania wiedzy, młodzież musi też mieć możliwości do rozwoju fizycznego. Jako samorząd dbamy o to, aby przy każdej naszej placówce była nie tylko sala sportowa, ale też zewnętrzne boiska.


Modernizacja kosztowała ponad 98 tysięcy złotych.


Dodatkowo wyremontowaliśmy wejście do szkoły od strony boisk zewnętrznych – mówi dyrektor ZS w Starym Sączu Grzegorz Skalski. - Starą i zniszczoną wylewkę zastąpił bezpieczny chodnik z kostki brukowej. Ponadto wymienione zostały rury odwadniające, docieplono ściany, uzupełniono tynk w elewacji, a także wykonano opaskę z kostki brukowej wzdłuż ściany sali gimnastycznej.


Koszt tych prac to ponad 11 tysięcy złotych.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować