Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Bursa Szkolna w Starym Sączu po remoncie

Bursa Szkolna w Starym Sączu po remoncie

W kolejnych pokojach Bursy w Starym Sączu zrobiło się komfortowo. Wszystko za sprawą remontów i nowych łazienek z prysznicami w pokojach. To dla uczniów korzystających z Bursy bardzo ważne - teraz czują się swobodnie i mają odpowiednie warunki.

Remont udało się wykonać w ramach projektu „Podniesienie standardu mieszkania w Bursie poprzez wykonanie łazienek w pokojach”, a koszt inwestycji to ponad 218 tysięcy złotych.


- Dzięki modernizacji, mamy 16 pokoi z łazienkami i prysznicami - mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu. – W sumie jest ich 23. Dodatkowo, mamy też opcję, gdzie jest jedna łazienka na trzy pokoje dwuosobowe.


Pokoje zostały wyposażone w nowe meble: szafy, stoły, komody, półki na książki, szafki nocne zasłony oraz  krzesła, które trafiły na świetlicę i do jadalni.


- Kupiliśmy też meble kuchenne, z których może korzystać młodzież oraz wiele innych sprzętów niezbędnych w kuchni - dodaje dyrektor Lucyna Dybiec. - Te zakupy kosztowały ponad 50 tysięcy złotych.


Przed wejściem do pokoju nauczycielskiego zrobiono recepcję, a w korytarzu pojawił się stół do bilarda ufundowany przez Stowarzyszenie „Nasz drugi dom”.


W Bursie Szkolnej w Starym Sącz jest 150 miejsc dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W okresie ferii i wakacji, Bursa wynajmuje pokoje sportowcom, odbywają się tutaj kolonie i obozy.


Źródło: SPNS, fot. Bursa Szkolna w Starym Sączu

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować