Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Ceremonie wręczenia stypendiów Wójta Gminy Korzenna nie odbędą się

Ceremonie wręczenia stypendiów Wójta Gminy Korzenna nie odbędą się

Z powodu rosnącej liczby zarażonych koronawirusem i zakwalifikowaniem powiatu nowosądeckiego do strefy żółtej zaplanowane na 8, 9 i 12 października ceremonie wręczenia stypendiów Wójta Gminy Korzenna nie odbędą się.

 

Gratuluję wszystkim stypendystom i żałuję, że tym razem nie będę mógł tego zrobić osobiście, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze - komentuje wójt Leszek Skowron.

 

Wzorem lat ubiegłych uczniowie spełniający obowiązujące kryteria także tym razem mieli odebrać stypendia z rąk wójta Leszka Skowrona, podczas okolicznościowych uroczystości. Powiadomienia w tej sprawie dotarły do zainteresowanych oraz ich rodziców, gdy teren gminy nie znajdował się jeszcze w strefie żółtej.

 

Wraz z objęciem powiatu nowosądeckiego dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy gal stypendialnych zaplanowanych 8 października w Siedlcach, 9 października w Mogilnie oraz 12 października w Lipnicy Wielkiej i w Korzennej ze względów bezpieczeństwa odwołali uroczystości. W trakcie gali w jednym pomieszczaniu przebywały zwykle dziesiątki osób, co teraz byłoby czynnikiem zwiększającym ryzyko zarażenia. W konsekwencji mogłoby to narazić wielu uczniów na konieczność odbycia kwarantanny i nieobecność podczas szkolnych zajęć.

 

Przyznana uczniom pomoc finansowa zostanie przelana na wskazane we wnioskach konta bankowe.

 

Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować