Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Chcesz wymienić piec? Od maja łatwiej złożysz wniosek o dofinansowanie

Chcesz wymienić piec? Od maja łatwiej złożysz wniosek o dofinansowanie

Od maja 2021 osoby, chcące otrzymać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, będą mieć do dyspozycji dwa sposoby wygenerowania wniosku o płatność. Obok aktywnego obecnie Portalu Beneficjenta, uruchomiony zostanie generator wniosków na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rządowy Program „Czyste Powietrze" ma na celu likwidację starych kotłów grzewczych i zachęcenie do kompleksowej termomodernizacji domów. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 37 tys. zł.


Dla mieszkańców Małopolski pierwszym krokiem do uzyskania dofinansowania jest rejestracja na Portalu Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW), z którego należy pobrać wniosek. Ma on formę aktywnego PDF, dzięki czemu zawiera szereg podpowiedzi dla osób wypełniających.  


Wypełniony dokument należy wydrukować, podpisać i przesłać lub złożyć  osobiście do Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie, przy ulicy Kanoniczej 12, lub do urzędu gminy, która zawarła porozumienie w sprawie ustalenia zasad wspólnej realizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze” z WFOŚiGW w Krakowie.


Nowocześniejszą drogą złożenia wniosku jest użycie portalu rządowego Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej, jednak by z niej skorzystać, należy założyć sobie Profil Zaufany i korzystać z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego, potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.


Od 15 maja 2021 będzie działał także Generator Wniosków na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Zgodnie z przyjętym w 2020 roku Programem Ochrony Powietrza dla Małopolski, od początku 2021 roku w naszym regionie nie ma dofinansowań dla kotłów na paliwa stałe, opalanych węglem lub ekogroszkiem. Listę urządzeń, na które można pozyskać dotację oraz przydatne informacje warto sprawdzić na stronie internetowej Małopolska w zdrowej atmosferze.


Program Ochrony Powietrza zobowiązuje także wszystkie samorządy lokalne, by od 1 stycznia 2021 roku uruchomiły punkt obsługi Programu Czyste Powietrze. W wielu gminach taki punkt doradczy już działa.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować