Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 01. 2021
Do końca roku: 337 dniDane WIOŚ

Ciemna strona zdalnego nauczania

Ciemna strona zdalnego nauczania

Prowadzone od kilku tygodni nauczanie zdalne stało się dla niektórych osób okazją do "zaistnienia" poprzez publiczne znieważanie, a nawet kierowanie gróźb karalnych wobec prowadzących je nauczycieli. 

 

Małopolscy Policjanci w ostatnim czasie odnotowują zgłoszenia o popełnieniu tego typu przestępstw. Za każdym razem jest podobnie. Podczas zajęć do grupy dołączały nieuprawnione osoby, które błędnie przekonane o swojej anonimowości i bezkarności, na czacie bądź w bezpośredniej rozmowie z prowadzącym, prezentowały obraźliwe dla niego teksty. Zdarzały się także groźby karalne kierowane pod adresem nauczycieli - informują sądeccy mundurowi.

 

Informacje dotyczące tych przestępstw trafiły do jednostek Policji w Krakowie, Chrzanowie, Olkuszu i w Bochni, gdzie aktualnie są prowadzone czynności o przestępstwo znieważenia nauczyciela, który w trakcie prowadzonych zajęć lekcyjnych jest funkcjonariuszem publicznym oraz w sprawie gróźb karalnych.

 

Należy pamiętać, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a obrażanie i groźby pod adresem pedagogów prowadzących tego typu zajęcia są karalne. Za popełnienie tego typu przestępstw, od 17 roku  życia, grozi kara grzywny, a nawet więzienia do lat 2. Natomiast sprawca, który nie ukończył 17 lat, odpowiada za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować