Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium?

Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium?

15 września odbędzie się kolejna Sesja Rady Miasta. Prezydent chce na nią przygotować i przedstawić propozycję pewnego specyficznego segmentu usług komunalnych, którym są cmentarze. Okazuje się, że włodarz miasta od ponad roku pracuje nad projektem budowy Kolumbarium w Nowym Sączu.

 

Pojawił się podmiot, który będzie chciał przystąpić do przetargu i który się pewnie pojawi po akceptacji Rady Miasta tego pomysłu - informuje prezydent.

 

Kolumbarium byłoby umiejscowione przy Cmentarzu Gołąbkowickim, tam gdzie są obecnie tymczasowe kryprty. Na jego terenie obejmującym 650m2 możnaby ulokować 550 takich miejsc, a w każdej krypcie mogłoby się znaleźć 3-4 urn, co spowodowałoby, że byłoby prawie 2000 takich miejsc dla osób, które będą chciały się skremować.

 

Prezydent ma pomysł, aby teren Kolumbarium wydzierżawić w trybie przetargowym. Jest przygotowana kocepcja użytkowa i przez okres 15 lat dzierżawca miałby tym zarządzać. Później całość wróciłaby pod Zarząd Miasta Nowego Sącza.

 

Szacowany koszt inwestycji to 2-3 mln zł.

 

Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Jeśli pomysł prezydenta zyska aprobatę Rady Miasta, to jes to jak najbardziej realne.

Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium? Czy w Nowym Sączu powstanie Kolumbarium?

Fot. UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować