Delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego z wizytą na Sądecczyźnie

Dzisiaj delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Gabrielą Lisius i wicestarostą Jackiem Thielem zwiedza Sądecczyznę. Wszystko w ramach Sądeckich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego z wizytą na Sądecczyźnie

Przedstawiciele Powiatu Wejherowskiego spotkali się z burmistrzem Miasta i Gminy Muszyna dr. Janem Golbą, który pokazał im nowy ratusz i mówił o atrakcjach regionu. Goście będą też mieli okazję podziwiać widoki z wieży widokowej w Słotwinach oraz spróbować miodów w Pasiece Barć w Kamiannej. Spotkają się także z dyrektorem Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwoną Sikorską, która współpracuje z podobną jednostką w Powiecie Wejherowskim. Obie placówki prowadzą klasy mundurowe.


Delegacji z Powiatu Wejherowskiego towarzyszy sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Monika Dziedzina oraz dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Justyna Tokarczyk. Spotka się z nimi również starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


Jutro w Hotelu Perła Południa odbędą się główne obchody Światowego Dnia Turystyki. Na godz. 11.30 zaplanowano debatę „Wpływ społeczny i gospodarczy pandemii COVID-19 na branżę turystyczną”. Gości powitają: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń oraz prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej Paweł Cieślicki. Zostaną też wręczone wyróżnienia starosty oraz nagrody w konkursie Sądecki Laur Turystyczny w poszczególnych kategoriach. Na godz. 16.30 zaplanowano koncert „Księżycowe granie” na Przehybie (wstęp wolny).


Źródło: SPNS, fot. Małgorzata Przybylska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować