Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki

Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki

Dziś po godzinie 13:40 strażacy zostali wezwani do zdarzenia, w wyniku którego samochód osobowy, wpadł do koryta rzeki w Długołęce-Świerkli (Gmina Podegrodzie).

 

Okazało się, że podczas przejazdu przez potok samochód został zabrany przez wezbrany nurt i zatrzymał się około 50 m niżej - relacjonują funkcjonariusze PSP.

 

Osoby, które jechały pojazdem opuściły go jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych i nie wymagały pomocy medycznej.

 

Strażacy zabezpieczyli obszar działań. Za pomocą piły mechanicznej usunęli część zarośli i krzaków znajdujących się nad brzegiem. Następnie zabezpieczyli pojazd przed dalszym przemieszczeniem się przy pomocy lin.

 

Ze względu na brak możliwości wydobycia samochodu osobowego dostępnym sprzętem oraz z uwagi na zagrożenie dla Strażaków, jakie stanowił wezbrany potok zabezpieczony samochód pozostawiono w potoku. Właściciel pojazdu oświadczył, że samodzielnie wydobędzie samochód z koryta potoku, gdy woda opadnie.

Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki Długołęka-Świerkla. Samochód wpadł do rzeki

Fot. OSPKSRGB, PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować