Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Do czasu budowy nowego mostu na Kamienicy uruchomiony zostanie szynobus

Do czasu budowy nowego mostu na Kamienicy uruchomiony zostanie szynobus

Poseł Patryk Wicher oraz Marszałek Witold Kozłowski podczas dzisiejszej konferencji poruszyli bardzo ważny problem, jakim jest zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego most na Kamienicy. 


We wtorek wpłynęło pismo od wójta Gminy Kamionka Wielka pana Andrzeja Stanka z prośbą o uruchomienie szynobusu, który kursowałby na tej trasie, co umożliwiłoby mieszkańcom dostanie się krótszą trasą do Nowego Sącza – powiedział Witold Kozłowski.


Marszałek zlecił już jego uruchomienie. Teraz jest kwestia ustalenia godzin odjazdów oraz przyjazdów, tak, aby jak najlepiej dopasować je do potrzeb mieszkańców. 


Mam nadzieję, że w następnym tygodniu rozpoczną się te kursy. To rozwiązanie do czasu, kiedy ta przeprawa zostanie zorganizowana – mówił marszałek.


Uruchomienie szynobusu to jest pierwsze rozwiązanie dla mieszkańców. Drugie to budowa mostu zastępczego. Wczoraj prezydent rozpisał przetarg na jego wykonanie.


Są dwie opcje. Jedna to budowa tej przeprawy przez służby wojskowe, a po stronie miasta byłyby przyczółki i drogi dojazdowe, a druga to przetarg i zlecenie tej inwestycji zastępczej prywatnemu wykonawcy – mówił Patryk Wicher.


Póki, co posłowie i wojewoda czynią starania o środki na most główny z rezerwy ogólnej. Jeśli to się nie uda to w przyszłym roku są na ten cel zagwarantowane już pieniądze ze środków powodziowych.

 

Pod uwagę brane jest również dopuszczenie mostu do ruchu pieszych i rowerów, bo kołowy jest tam już niemożliwy zgodnie z przeprowadzonymi ekspertyzami.

 

Fot. archiwalna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować