Do mieszkańców gminy Korzenna poszkodowanych wskutek trąby powietrznej trafiło już blisko 113 tys. zł

Blisko 113 tys. zł pomocy finansowej trafiło dotychczas do mieszkańców gminy Korzenna poszkodowanych wskutek trąby powietrznej, która pod koniec czerwca spowodowała szkody w Koniuszowej. Jak informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej w sumie wydano 22 decyzje uprawniające do skorzystania ze wsparcia państwa.

Do mieszkańców gminy Korzenna poszkodowanych wskutek trąby powietrznej trafiło już blisko 113 tys. zł
Najliczniejsza grupa poszkodowanych, licząca 11 wnioskodawców, otrzymała zasiłek w wysokości do 6 tys. zł przeznaczony na doraźne, najpilniejsze potrzeby. W sumie z tego tytułu wypłacono 59 tys. zł.


W przypadku remontów domów mieszkalnych wydano dotąd siedem decyzji otwierających drogę do sięgnięcia po wsparcie, które może wynieść maksymalnie 200 tys. zł. Jak dotąd poszkodowanym wypłacono ponad 36,7 tys. zł. W tym przypadku pieniądze przekazywane są w czterech transzach, pod warunkiem wcześniejszego rozliczenia się z poniesionych wydatków.


Podobna zasada obowiązuje także przy zasiłkach na remont budynków gospodarczych, na który można pozyskać do 100 tys. zł. Pozytywne decyzje wydano dla czterech wniosków, a dotychczasowe wypłaty wyniosły 17 tys. zł.
Osoby, które skorzystały z pomocy w postaci zasiłków na remonty domów i budynków gospodarczych, muszą rozliczyć się z zasiłków do końca października.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować