Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Dobiegają końca prace przy rewitalizacji Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Dobiegają końca prace przy rewitalizacji Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Realizacja przedsięwzięcia, na które od lat czekali mieszkańcy Sądecczyzny, była możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Efekty działań rewitalizacyjnych oceniał, wspólnie z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem, marszałek Witold Kozłowski. Środki na tę inwestycję pochodzą w dużej mierze z funduszy europejskich.

Sądecki Park Strzelecki zmienił się nie do poznania. Mimo, iż trwają jeszcze prace wykończeniowe przy zlokalizowanych na jego terenie obiektach, a także roboty związane z zagospodarowaniem otoczenia, już teraz prezentuje się niezwykle efektownie. W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się zaniedbana muszla koncertowa oraz zniszczone ławeczki powstał okazały amfiteatr – nowe centrum wydarzeń plenerowych miasta. Obiekt, posiadający ok. 3 tys. miejsc dla widzów, nakryty jest specjalną membraną, co pozwoli na prowadzenie imprez bez względu na warunki atmosferyczne. Elewacje wykonane są głównie z materiałów naturalnych, wśród których dominuje drzewo oraz kamień.


Zmiany widać także na terenie samego parku. Zdewastowane asfaltowe alejki spacerowe zastąpiły pełne uroku ścieżki wyłożone kostką i oświetlone. Powstały nowe obiekty: wielofunkcyjny pawilon, place zabaw dla dzieci m.in. z mokrą piaskownicą i sadzawką, plac wejściowy z fontanną oraz mini-ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną, wyposażoną w elementy do ćwiczeń dla dorosłych. Jeszcze przed końcem kwietnia br. planowane jest zakończenie budowy drewnianych pawilonów – altan, które stanowić będą "czytelnię" i "ogród seniora" oraz przebudowy ogrodzenia kortów tenisowych. Cały teren parku zostanie objęty monitoringiem.


To jeszcze nie wszystko. W ramach projektu realizowana jest także przebudowa przylegających do parku ulic oraz budowa ok. 280 miejsc postojowych. W pobliżu zlokalizowane zostaną dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej.


Już wkrótce to miejsce będzie tętnić życiem. Przestrzeń parku wraz z różnego rodzaju atrakcjami stwarza liczne, nieosiągalne dotychczas możliwości. Tu będą odbywać się wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, czy sportowo-rekreacyjnym. Jestem przekonany, że Park Strzelecki stanie się miejscem codziennego, a nie tylko weekendowego, wypoczynku dla mieszkańców oraz atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających Nowy Sącz. Z pewnością każdy – niezależnie od wieku i zainteresowań – znajdzie tutaj ciekawą ofertę dla siebie – mówi marszałek Witold Kozłowski.


Koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego, która zostanie zrealizowana do końca kwietnia 2021 roku, szacowany jest na 53 mln zł, z czego 27,5 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Generalnym wykonawcą prac jest sądecka firm Erbet.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować