Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Droga Łososina Dolna – Michalczowa zostanie zmodernizowana

Droga Łososina Dolna – Michalczowa zostanie zmodernizowana

27 lipca br. gmina Łososina Dolna podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja drogi dojazdowej do pól Łososina Dolna – Michalczowa”.

W ramach prac modernizacyjnych wykonane zostaną m,in. nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej długości 1.049 mb, odcinek jezdni o nawierzchni tłuczniowej długości 30 mb, nowe pobocza, poprawione zostanie odwodnienie oraz wykonane pionowe oznakowanie drogi.


Kwota za jaką to zadanie zostanie zrealizowane wyniesie 387 882,22 zł brutto, w tym dofinansowanie w wysokości 180 000,00 zł. Pozyskane środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.


Termin realizacji zadania to 30.09.2021 r.


To już kolejna droga, która zostanie poddana modernizacji w naszej gminie. Dzięki tej inwestycji droga będzie bezpieczna i wygodna. Inwestycja jest konieczna bowiem droga od dawna nie byłą modernizowana, a co za tym idzie mocno się zdegradowała. Cieszę się, że udało się pozyskać sporą kwotę środków zewnętrznych na to zadanie. Chcę podkreślić, że bez finansowego wsparcia środkami zewnętrznymi wiele inwestycji w samorządach nie mogłoby być realizowane, tym bardziej, że są to kosztowne inwestycje, jak chociażby remonty czy budowy dróg gminnych – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować