Droga Siekierczyna -Jabłoniec będzie przebudowana

Droga Siekierczyna -Jabłoniec będzie przebudowana

W ramach dodatkowego naboru wniosków na rok 2020, ogłoszonego w sierpniu br. przez Wojewodę Małopolskiego zrealizowana zostanie inwestycja polegająca na przebudowie drogi Siekierczyna - Jabłoniec o długości 1,434 km.

 

Na tą inwestycję Gmina Limanowa z Samorządu Województwa otrzyma 70% dofinansowania. Ogólna wartość zadania szacowana jest na 2 mln 480 tys. zł, przy czym pozyskane dofinansowanie to kwota  1 mln 736 tys. zł. 

 

Z powiatu limanowskiego o dofinansowanie w naborze uzupełniającym starały się cztery samorządy: Gmina Limanowa, Gmina Tymbark, Gmina Dobra i Słopnice. Gmina Limanowa dzięki dofinansowaniu z listy rezerwowej zrealizuje największe zadanie w postaci przebudowy drogi, natomiast pozostałe samorządy wykonają remonty odcinków dróg.

 

Zadowolenia z tego powodu nie kryje Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut - Cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród samorządów objętych dofinansowaniem w ramach dodatkowego naboru wniosków. Dzięki przyznanym środkom uda nam się wykonać zadanie polegające na przebudowie drogi, a inwestycję aż w 70 procentach pokryją środki z Funduszu Dróg Samorządowych.  ​

 

Zadanie związane z przebudową drogi Siekierczyna - Jabłoniec zrealizowane ma zostać do września 2021 roku.
 

 

Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować