Dwa Orliki w Gminie Łącko po modernizacji

Na obiekcie w Łącku przeprowadzono modernizację nawierzchni boiska do piłki nożnej. W ramach tego zadania zdemontowano i zutylizowano starą nawierzchnię, uzupełniono, wyrównano i wyprofilowano istniejącą podbudowę z kruszywa kamiennego. Dodatkowo zamontowano matę amortyzującą shockpad oraz nawierzchnię syntetyczną ze sztucznej trawy, wklejając linie.

Dwa Orliki w Gminie Łącko po modernizacji

Całkowity koszt modernizacji wyniósł blisko 640 tysięcy złotych, z czego prawie 448 tysięcy złotych stanowiło pozyskane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W Jazowsku przeprowadzono renowację nawierzchni poliuretanowej na boisku. Prace obejmowały oczyszczenie płyty boiska, zagruntowanie powierzchni oraz dwukrotne malowanie boiska o wymiarach 31x19 metrów. Całkowity koszt tego zadania wyniósł nieco ponad 65 tysięcy złotych.

Dodatkowo na Orliku w Jazowsku planowana jest modernizacja ogrodzenia, a wartość prac związanych z tym zadaniem wyniesie nieco ponad 57 tysięcy złotych, przy pozyskanym dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości blisko 40 tysięcy złotych.

Wszystkie te inwestycje są realizowane w ramach zadania „Modernizacja kompleksów sportowych Moje Boisko – ORLIK 2012 w Jazowsku i Łącku” i są dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypominamy również, że w roku ubiegłym na Orliku w Jazowsku wymieniona została nawierzchnia boiska do piłki nożnej, a w Łącku zamontowano oświetlenie Orlika. Dzięki takim działaniom oba obiekty przeszły kompleksową modernizację i będą mogły służyć przez kolejne lata dla lokalnej społeczności.

Źródło: Gm. Łącko

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować