Działa już mobilna aplikacja Karty Nowosądeczanina

Posiadacze Karty Nowosądeczanina mogą już z niej korzystać w formie aplikacji elektronicznej. Działa ona zarówno w systemie Android, jak i iOS.

Działa już mobilna aplikacja Karty Nowosądeczanina

Jak podkreśla prezydent Ludomir Handzel, z karty, korzysta obecnie ponad 55 tys. osób. Aplikacja o nazwie "Moja KN" to dla nich spore ułatwienie.


Dzisiaj prawie każdy ma dostęp do smartfona i może sobie taką aplikację zainstalować. Dzięki temu nie będzie trzeba nosić przy sobie samej karty - wyjaśnia.


Zanim aplikacja została dopuszczona do powszechnego użytku, przeszła odpowiednie testy.


Wyłoniliśmy grupę pięćdziesięciu osób, które ją testowały. Mam nadzieję, że wszystko będzie funkcjonowało bez zarzutu - mówi Ludomir Handzel.


Prezydent zapewnia również, że program Karty Nowosądeczanina będzie się dalej rozwijać.


Mowa tutaj o Karcie Nowosądeczanina w wersji 2.0. Oznaczać ona będzie kolejne udogodnienia dla mieszkańców związane ze sportem, kulturą czy turystyką - zapowiada.


Ludomir Handzel obiecuje również, że dopóki będzie prezydentem Nowego Sącza, dopóty karta będzie funkcjonowała.


W jakich sytuacjach można wykorzystać aplikację?

  • komunikacja miejska:

- po otwarciu aplikacji na smartfonie wystarczy zeskanować kod QR wyświetlany na kasowniku. Na smartfonie pojawi się bilet elektroniczny, który należy pokazać w trakcie kontroli.

  • strefa płatnego parkowania:

- aby z niej skorzystać, nie trzeba nawet wychodzić z pojazdu. Wystarczy w aplikacji kliknąć "zaparkuj". Aplikacja sama sama zlokalizuje nasze położenie i podpowie z jakiego parkomatu skorzystać. Wystarczy wybrać strefę, a także czas postoju. 120 minut postoju jest darmowe. Aby go przedłużyć, wystarczy klikamy w aplikację "zaparkuj", wybieramy strefę parkowania i przedłużamy czas postoju. Aplikacja pozwala również na skorzystanie z tradycyjnej formy pobrania biletu w parkomacie. Wystarczy w aplikacji wybrać identyfikator QR i zeskanować go w parkomacie jako Karta Nowosądeczanina.

  • usługi:

- dzięki aplikacji można także skorzystać z wszystkich bonusów i ulg dostępnych w ramach programu Karta Nowosądeczanina. Wystarczy pokazać kod kreskowy podczas weryfikacji u partnera programu.


Uwaga:

Aplikacja "Moja KN" jest dostępna do pobrania bezpłatnie na platformach App Store i Google Play. 


 Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować