Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniDzień Edukacji w sądeckim ratuszu

Dzień Edukacji w sądeckim ratuszu

We środę 14 października Prezydent Ludomir Handzel złożył nowosądeckim pedagogom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku nagrody prezydenta otrzymało aż 61 nauczycieli oraz 7 dyrektorów sądeckich szkół i placówek oświatowych.


Całe życie rodzice uczyli mnie, aby opierać się na wiedzy, na nauce mam nadzieję, że rządzący dzisiaj tak postępują, że wsłuchują się w głos naukowców, specjalistów i wypracowują najlepsze rozwiązania również dla edukacji. Wiemy, że ten rok, który jest przed nami, będzie rokiem bardzo trudnym i tym bardziej wasze zaangażowanie jest bardzo ważne. Wszyscy się boimy, ale musimy iść do przodu, musimy się starać funkcjonować w miarę normalnie właśnie w tych trudnych warunkach. Dziękuję jeszcze raz i gratuluję wam jako nagrodzonym – powiedział Prezydent Ludomir Handzel.


Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

 

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

 

Źródło i fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować