Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Gaboń: w lesie znaleziono dwa pociski moździerzowe

Gaboń: w lesie znaleziono dwa pociski moździerzowe

W lesie na terenie gminy Stary Sącz znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony. Niebezpieczne „wojenne pamiątki” zostaną dziś zabrane przez saperów na poligon celem zneutralizowania.

1 marca br., po godzinie 12 dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów w terenie leśnym w miejscowości Gaboń. Skorodowane pociski ujawnił podczas spaceru mieszkaniec Sądecczyzny. Skierowany na miejsce policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym potwierdził, że są to dwa pociski moździerzowe o długości 35 cm, pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.


Dzisiaj na miejsce ma przybyć załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczają policjanci ze Starego Sącza.


W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu!


Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować