Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniGDDKiA podpisała umowę na dokumentację rozbudowy DK28 Ropa – granica województw małopolskiego i podkarpackiego

GDDKiA podpisała umowę na dokumentację rozbudowy DK28 Ropa – granica województw małopolskiego i podkarpackiego

10 grudnia GDDKiA podpisała umowę na opracowanie dokumentacji dla rozbudowy DK28 na odcinku Ropa – granica województw: małopolskiego i podkarpackiego, z firmą EGIS POLAND. Koszt prac wyniesie 6 336 960,00 zł.

 

W ramach zadania wykonawca oprócz opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej ma także uzyskać decyzje administracyjne i sprawować nadzór autorski w trakcie robót budowlanych drogi. Cały zakres prac ma być wykonany w terminie 91 miesięcy od dnia podpisania umowy, przy czym: 29 miesięcy przeznaczone jest na opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych, natomiast w przypadku konieczności wykonania raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko do decyzji środowiskowej (DŚU) oraz do decyzji ZRID, termin ten wydłuży się do 41 miesięcy.

 

Planowana rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku 17,5 km od miejscowości Ropa do granicy województwa małopolskiego ma na celu:

  • podniesienie nośności nawierzchni do 115kN/oś,
  • poprawę parametrów technicznych drogi,
  • poprawę stanu technicznego urządzeń drogi,
  • poprawę spływu wód opadowych z nawierzchni jezdni,
  • budowę chodników i ścieżek pieszo-rowerowych

 

Prace przygotowawcze zaplanowane są na lata 2020 – 2024, a realizacja robót budowlanych zaplanowana jest na lata 2024 - 2027.

 

Źródło: GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować