Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

GIS: Od 24 listopada nowy system raportowania i prezentowania danych epidemiologicznych

GIS: Od 24 listopada nowy system raportowania i prezentowania danych epidemiologicznych

Od 24 listopada decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego raportowanie danych epidemiologicznych odbywać się będzie według ujednoliconego systemu elektronicznego. Zarówno Wojewódzkie jak i Powiatowe Stacje Sanitarno Epidemiologiczne nie będą już publikować danych o koronawirusie.

 

Od 24 listopada wprowadzamy nowy system raportowania i metodę prezentowania wyników. Będzie ona opierała się głównie o system EWP. Jednolity system raportowania w skali całego kraju - informuje Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, Krzysztof Saczka.

 

Dane o zakażeniach do poziomu powiatu, prezentujące codzienne raporty zakażeń koronawirusem, dostępne będą na stronie www.gov.pl/raport-zakazen. Pod tym adresem będzie można sprawdzić ilość zakażonych w poszczególnych województwach i powiatach.

 

Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia pełna transparentność wszystkich danych zostaje zachowana, a ich źródłem jest system elektroniczny, do którego bezpośrednio raportują laboratoria.

 

Wprowadzone rozwiązanie to nowy system i narzędzie informatyczne, które będzie stosowane w pracy inspekcji sanitarnej oraz przy weryfikacji dotychczasowych danych.

 

Fot. GIS


 

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować