GIS wycofuje Kaszkę kukurydziano-ryżową z tapioką. Wykryto w niej obecność niezadeklarowanego składnika alergennego

GIS wycofuje Kaszkę kukurydziano-ryżową z tapioką. Wykryto w niej obecność niezadeklarowanego składnika alergennego

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach, że firma Eko-Wital Sp. z o.o. zakupiła od dostawcy z Austrii produkt pn. Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką, w którym wykryto obecność soi.

 

Informacja o obecności soi nie znajduje się na etykiecie produktu. Spożycie wskazanej poniżej partii przez osoby uczulone na soję może wywołać reakcję alergiczną.

 

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką 250 g

Numer partii: 03.10.2021 CG

Dystrybutor: Eko-Wital Sp. z o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa

 

Firma Eko-Wital Sp. z o.o. poinformowała wszystkich klientów o stwierdzonej niezgodności oraz konieczności zwrotu produktu. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje proces wycofania produktu.

 

Osoby uczulone na soję nie powinny spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

 GIS wycofuje Kaszkę kukurydziano-ryżowa z tapioką. Wykryto w niej obecność niezadeklarowanego składnika alergennego GIS wycofuje Kaszkę kukurydziano-ryżowa z tapioką. Wykryto w niej obecność niezadeklarowanego składnika alergennego GIS wycofuje Kaszkę kukurydziano-ryżowa z tapioką. Wykryto w niej obecność niezadeklarowanego składnika alergennego GIS wycofuje Kaszkę kukurydziano-ryżowa z tapioką. Wykryto w niej obecność niezadeklarowanego składnika alergennego 

Źródło: GIS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować