Gmina Kamionka Wielka przystąpiła do Programu Gmina Przyjazna Seniorom

W ostatnim czasie, decyzją wójta Andrzeja Stanka, gmina dołączyła do zaszczytnego grona samorządów z całej Polski, które są oficjalnymi partnerami Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Gmina Kamionka Wielka przystąpiła do Programu Gmina Przyjazna Seniorom

Uroczysta inauguracja programu Gmina Przyjazna Seniorom została zorganizowana w Hali sportowej w Kamionce Wielkiej, gdzie licznie przybyły seniorki i seniorzy z terenu całej gminy. Honorowym gościem wydarzenia był pan prezes Łukasz Salwarowski ze Stowarzyszenia MANKO w Krakowie, który wręczył na ręce wójta pamiątkowy certyfikat. Zebranych swoją obecnością zaszczyciła również pani radna Marta Mordarska, która w Sejmiku Województwa Małopolskiego pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej.

Podczas inauguracji pan prezes Łukasz Salwarowski przedstawił zgromadzonym seniorom szczegóły programu Gmina Przyjazna Seniorom, omawiając jednocześnie korzyści łączące się z posiadaniem Ogólnopolskiej Karty Seniora. Dzięki karcie seniorzy mogą bowiem korzystać z wielu zniżek, upustów i benefitów nie tylko na terenie województwa małopolskiego, ale również w całym kraju. Panu prezesowi Łukaszowi Salwarowskiemu udało się również skutecznie zachęcić seniorów do dbania o to, aby pozostać cały czas aktywnym i uczestniczyć w życiu społecznym. Dodatkowo seniorzy mieli możliwość wziąć udział w krótkiej prelekcji pn. Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać!, a także zapoznać się z wieloma akcjami i konkursami, które organizowane są w ramach programu.

Po oficjalnym wystąpieniu pana prezesa na scenę został zaproszony pan Józef Dobosz, którego firma, Agroturystyka U GAZDY, jako pierwsza w gminie przystąpiła do programu Firma Przyjazna Seniorom, oferując posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Seniora atrakcyjne zniżki. Na scenie pojawiła się również delegacja seniorów, którym wśród braw publiczności wręczono pierwsze karty. Niedługo po tym wszyscy zebrani seniorzy 60+ udali się na specjalnie wyznaczone stoisko, gdzie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej wydawali karty seniora, wręczając jednocześnie pomocne ulotki, broszury oraz barwne egzemplarze magazynu Głos Seniora.

Wójt gminy Andrzej Stanek, po zakończonej inauguracji, podziękował zebranym seniorom za liczną obecność, wskazując, że ich bogate mądrość i doświadczenie dodaje całej społeczności skrzydeł, dzięki czemu możliwe jest budowanie jeszcze lepszej przyszłości dla gminy. Gospodarz przekazał również swoje wyrazy wdzięczności pani radnej Marcie Mordarskiej, panu prezesowi Łukaszowi Salwarowskiemu, a także obecnemu na spotkaniu księdzu prałatowi Stanisławowi Ruchale. Podziękowania zostały także skierowane do członków Parafialnej Orkiestry Dętej w Kamionce Wielkiej, której występ uświetnił inaugurację.

Gospodarz gminy wskazuje, że w najbliższym czasie przedsiębiorcy z terenu gminy zostaną zaproszeni do przyłączenia się do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Ogólnopolską Kartę Seniora każdy senior 60+ z terenu gminy Kamionka Wielka może wyrobić w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej, 33-334 Kamionka Wielka 253, pokój nr 1, tel. (18) 449 07 63, tel. kom. 534 756 544, e-mail: osrodek@kamionkaw.naszops.pl Gminny koordynator projektu zgłoszenia przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Wójt zaprasza wszystkich seniorów do składania wniosków. Wyrobienie, posiadanie i używanie karty seniora jest bezpłatne.

Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować