Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Gmina Korzenna ma nowy samochód do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych

Gmina Korzenna ma nowy samochód do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych

Do dyspozycji mieszkańców gminy Korzenna, mających problemy z poruszaniem się, jest już bezpłatny transport na terenie gminy i powiatu nowosądeckiego. Pojazd został sfinansowany z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Samochód pozyskano w ramach programu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”. Wniosek gminy Korzenna o dotację, pokrywającą w 100 procentach koszt zakupu samochodu, został zaakceptowany.


W przetargu na dostawę pojazdu wyłoniono dostawcę i już przed świętami samochód o wartości 147 tys. zł dotarł do Korzennej. Oficjalnie przekazała go gminie Marta Mordarska, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i dyrektor małopolskiego oddziału PFRON.


Samochód może przewozić 9 pasażerów. Będzie do dyspozycji osób starszych i niepełnosprawnych z gminy Korzenna, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Będzie można z niego korzystać za darmo, aby załatwiać ważne sprawy życiowe takie jak np. wizyta u lekarza, czy formalności urzędowe.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować