Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Gmina Korzenna: Poszkodowani przez czerwcową trąbę powietrzną otrzymają łącznie ponad 240 tys. zł

Gmina Korzenna: Poszkodowani przez czerwcową trąbę powietrzną otrzymają łącznie ponad 240 tys. zł

Jedenaście rodzin z terenu gminy Korzenna skorzystało z różnych form pomocy finansowej w związku ze szkodami spowodowanymi przejściem trąby powietrznej pod koniec czerwca. Ogólna kwota wsparcia wynosi ponad 240 tys. zł

Szacowaniem szkód, przyjmowaniem i weryfikacją wniosków, które trafiły do wojewody zajmowali się pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej. Procedury administracyjne uruchomiono zaraz po ataku żywiołu, kiedy to w urzędzie uruchomiono całodobowy dyżur dla osób zgłaszających szkody. Następnego dnia w teren ruszyła komisja ds. szacowania strat, a następnie przygotowywano dokumentację dla wojewody.


W pierwszej kolejności wypłacono pochodzące z budżetu wojewody małopolskiego zasiłki w wysokości do 6 tys. zł na pomoc doraźną niezbędną w pierwszych dniach po kataklizmie. Skorzystało z niej 11 rodzin na łączną sumę 59 tys. zł.


Ponadto z tego samego źródła przyznano dotację na kwotę 147 tys. zł w ramach zasiłków do 200 tys. zł na remont budynku mieszkalnego. Zaakceptowano siedem wniosków, a kwota świadczeń wypłaconych dotychczas to 65 tys. zł. Pozostałe pieniądze trafią do potrzebujących w kolejnych transzach.


Z pomocy na remont budynku gospodarczego, która maksymalnie może wynieść 100 tys. zł, skorzystały natomiast cztery rodziny. Z tego tytułu wypłacono poszkodowanym 26 tys. zł.


Dodatkowo z własnego budżetu gmina wypłaciła ponad 8 tys. zł.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować