Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 06. 2021
Do końca roku: 193 dni
Jakość Powietrza

Gmina Korzenna: Rusza kolejny etap kanalizacji

Gmina Korzenna: Rusza kolejny etap kanalizacji

W ciągu dziewięciu miesięcy powinien zostać wybudowany kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej w Korzennej. Koszt inwestycji przekroczy 316 tys. zł.

 

Oferty na realizację prac złożyły cztery firmy. Najdroższa przekraczała 585 tys. zł. Wykonanie kanalizacji o długości ponad 1,1, km powierzono ostatecznie firmie z gminy Nawojowa, której oferta była najkorzystniejsza. Plac budowy został już przekazany, a wykonawca na realizację inwestycji ma czas do końca lipca przyszłego roku.

 

Budowa sieci obejmie teren równoległy do drogi prowadzącej z Korzennej do Krużlowej, który w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością pod kątem budownictwa mieszkaniowego. Sfinalizowanie prac spowoduje, że sieć kanalizacyjna obejmie już zdecydowaną większość sołectwa.

 

Przypomnijmy, że budowę kanalizacji na terenie gminy rozpoczęto przed kilka laty, dzieląc ją z uwagi na wysokie koszty na kilka etapów. Prace w Korzennej, które mają się zakończyć w przyszłym roku, w wykonywane będą w ramach piątego etapu budowy kanalizacji.

 

Źródło: Gm. Korzenna, fot.ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować