Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Gmina Korzenna: Trwa odbudowa uszkodzonego wskutek powodzi mostu

Gmina Korzenna: Trwa odbudowa uszkodzonego wskutek powodzi mostu

Uszkodzony w trakcie lipcowej powodzi most w Korzennej z końcem roku powinien zostać odbudowany. Zaawansowanie prac ocenia się aktualnie na 50 procent.

Z powodu zamknięcia mostu, który nie nadawał się do dalszego użytkowania, część mieszkańców straciło możliwość dotarcia do swoich domów drogą publiczną. Staraniem gminy i w porozumieniu z właścicielami gruntów udało się uruchomić objazd prowadzący po działkach prywatnych. Jakkolwiek tymczasowe rozwiązanie zdaje egzamin, to jednak komfort życia mieszkańców gwarantuje przede wszystkim możliwość korzystania z mostu i drogi publicznej.


Prace o wartości ponad 720 tys. zł zlecone Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych rozpoczęto niezwłocznie po otrzymaniu dofinansowania z budżetu państwa na ten cel, a termin realizacji wyznaczono na koniec tego roku. O tym, czy uda się go dotrzymać decydować będą warunki pogodowe.


Wykorzystujemy je maksymalnie, intensyfikując prace przy sprzyjających warunkach pogodowych, by zdążyć na czas – zapewnia Stanisław Przychocki, prezes PUK.


Dziś gotowa jest już główna konstrukcja mostu i szanse na wykonanie inwestycji w przyjętym terminie wydaję się spore.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować